تبلیغات
آوای آسمانی - دیدار با مقام معظم رهبری در اولین روز از ماه مبارک رمضان سال ۸۶

دیدار با مقام معظم رهبری در اولین روز از ماه مبارک رمضان سال ۸۶

 

نوشته شده توسط: موسوی

قراء و حفاظ برتر کشور دیروز را مهمان مقام معظم رهبری
بودند و در اولین روز از ماه ضیافت الهی به تلاوت قرآن پرداختند.
بنده نیز طبق سال‌های گذشته در این دیدار حاظر بودم، هرچند كه به نظر خودم تلاوت‌ها و برنامه‌های اجرا شده در مراسم دیروز به استثنای دو تلاوت، از ضعیف‌ترین تلاوت‌های چند سال اخیر این مراسم بود.
حتی در چندین مورد مقام عظمای ولایت، اشكالات قاریان را بعد از اجرای تلاوت‌شان به آن‌ها گوشزد كردند.
زیباترین تلاوت اجرا شده در برنامه دیروز، تلاوت سید «علیرضا موسوی» نوجوان آینده‌دار اهل تبریز بود که نه‌تنها با تلاوت قشنگ و فنی تقلیدی خود از استاد مصطفی اسماعیل، جو حاكم بر این مراسم را حال و هوای دیگری بخشید، بلكه لبخند رضایت را بر لبان مقام معظم رهبری منقوش ساخت.

از دیگر برنامه‌هایی که توجه حضار را به خود جلب کرد تلاوت زیبای «حامد شاکر نژاد» و اجرای تواشیح با مضمون سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی توسط گروه همخوانی و مدیحه‌سرایی «پیامبراعظم(ص)» بود که این گروه خود متشکل از چهار گروه برتر تواشیح کشور است.
تلاوت فنی اما نه مانند همیشه! استاد «ابولقاسمی» از دیگر برنامه‌های حائز اهمیت دیدار دیروز بود.
از نکات بسیار جالب و سئوال برانگیز این دیدار تلاوت نکردن آقای «حسین فردی»، نفر اول در رشته قرائت بیست و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی تهران بود كه طبق روال سال‌های گذشته كه نفرات اول مسابقات بین‌المللی ایران آن سال در حضور مقام معظم رهبری تلاوت داشتند، می‌بایست آقای فردی نیز در برنامه دیروز تلاوت داشته باشد كه این امر به دلایل نامعلومی! محقق نشد.
امیدوارم متولیان این برنامه در سال‌های بعد در انتخاب قاریان این برنامه كه اغلب در انتخاب آن‌ها عدالت رعایت نشده و معمولاً از دو استان مطرح كشور!!! انتخاب می‌شوند تجدید نظر كنند تا شاهد تلاوت‌های زیبای دیگر قاریان ایرانی نیز باشیم.
گزارش مشروح این دیدار که توسط گروه گزارش خبرگزاری ایکنا با تیتر «نخستین روز ضیافت، با رایحه خوش تلاوت، در محضر ولایت» تهیه شده را می‌توانید اینجا بخوانید
عکس استاد «کریم منصوری» از قاریان مشهور ایران در کنار مقام معظم رهبری
عکس سید «علیرضا موسوی» قاری نوجوان تبریزی در کنار مقام معظم رهبری
اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت مقام عظمای ولایت