تبلیغات
آوای آسمانی - تلاوت در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد آقای «صفار هرندی»

تلاوت در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد آقای «صفار هرندی»

 

نوشته شده توسط: موسوی

«ماکان محمد ابا احد من رجالکم ولکن رسول الله و خاتم النبیین و کان الله بکل شیء علیما»
این‌ها آیاتی بود که تصمیم گرفتم روز بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد آقای «صفار هرندی»، از تحریریه خبرگزاری ایکنا، در مراسم تلاوت كنم.
البته این قرائت من علاوه بر این‌که در حضور وزیر بود، برای خودم یک حساسیت ویژه دیگر هم داشت و آن این‌که این اولین تلاوت رسمی من در حضور همکارانم در خبرگزاری بود.
شاید خیلی از آن‌ها از این‌كه من قاری قرآن هستم، اطلاعی نداشتند.
گذشته از مقدمه‌ای که گفته شد،  هدف من از نوشتن این مطلب آن بود که در لابلای تلاوتم متوجه نکاتی شدم که معمولا ما قراء ایرانی از آن‌ها غافل هستیم.

«ماکان محمد ابا احد من رجالکم ولکن رسول الله و خاتم النبیین و کان الله بکل شیء علیما»
این‌ها آیاتی بود که تصمیم گرفتم روز بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد آقای صفار هرندی از تحریریه خبرگزاری ایکنا در مراسم تلاوت كنم.
البته این قرائت من علاوه بر این‌که در حضور وزیر بود برای خودم یک حساسیت ویژه دیگر هم داشت و آن این‌که این اولین تلاوت رسمی من در حضور همکارانم در خبرگزاری بود.
شاید خیلی از آن‌ها از این‌كه من قاری قرآن هستم، اطلاعی نداشتند.
گذشته از مقدمه‌ای که گفته شد، هدف من از نوشتن این مطلب آن بود که در لابلای تلاوتم متوجه نکاتی شدم که معمولا ما قراء ایرانی از آن‌ها غافل هستیم.
معمولا سعی من بر این است كه تلاوت هایم را بعد از اجرا گوش كنم تا به نقاط ضعف و قوت خودم بیشتر پی ببرم.
این تلاوتم را نیز تقریبا نزدیک به ۲۴ بار شنیدم.
شاید از نظر لحنی تاحدودی از تلاوت خود راضی بودم ولی از نظر تجوید، به‌مانند همیشه زیاد به دل خودم نیز نچسبید! و راضی نبودم.
از نظر لحنی در چند مورد امكان داشت كه از تحریر مناسبتری استفاده کنم ولی برای خودم نیز سؤال است كه چرا از تحریرهایی استفاده کردم که اگه ۱۰۰ بار به صورت تمرینی هم می‌خواستم آن‌ها را اجرا كنم، قادر به این امر نبودم!
اما از نظر تجوید در دو جا از اختلاف قرائت استفاده کردم که این هم نتیجه و تأثیر گوش کردن به قرائت‌های مصطفی اسماعیل است كه من فقط به لحنش توجه دارم تا بقیه ویژگی‌های قرائتش.
البته یک نکته مثبت در قرائتم بود و آن استفاده از الحانی است که «محمد عمران» در تلاوت‌هایش استفاده می‌كند و از این نظر خیلی راضی بودم چون خیلی وقت نیست که تلاوت‌های محمد عمران را گوش می‌کنم.
محمد عمران واقعا اعجوبه‌ایی در فن قرائت است که متأسفانه در ایران ناشناخته است.
حتما سعی خواهم كرد در آینده، بیشتر از این قاری برجسته و مبتهل بزرگ برای شما بنویسم.
عکس من در هنگام تلاوت در حضور آقای صفار هرندی را می‌توانید اینجا ببینید
عکس وزیر ارشاد در تحریریه ایکنا را می‌توانید اینجا ببینید