تبلیغات
آوای آسمانی - کسب رتبه اول مسابقات بین المللی قرآن شبکه الکوثر و بازتاب های آن

کسب رتبه اول مسابقات بین المللی قرآن شبکه الکوثر و بازتاب های آن

 

نوشته شده توسط: موسوی


بلاگر آوای آسمانی توانست در رقابتی نزدیک با دو قاری برجسته اهل الجزایر و مصر در مرحله نهایی دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم شبکه جهانی الکوثر مقام اول این دوره از مسابقات را از آن خود کند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای آسمانی، بلاگر آوای آسمانی موفق شد مقام اول دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرائت قرآن کریم شبکه جهانی الکوثر را که با حضور 105 قاری از 22 کشور جهان برگزار شد به دست آورد.

در این مسابقات كه شرکت کنندگان به صورت تلفنی و زنده آیاتی از قرآن كریم را قرائت می‌كردند،  سید جاسم موسوی از ایران، زكریا عثمان حمامة از الجزایر و محمد احمد السید حمیدة از مصر رتبه‌های اول تا سوم را كسب كردند و به ترتیب چهار هزار دلار، سه هزار دلار و دو هزار دلار جایزه دریافت می‌كنند كه مراسم اهدای جوایز و هدایا به نفرات برتر این مسابقات به زودی برگزار می‌شود.

این مسابقات از ابتدای ماه مبارك رمضان آغاز شد و در آن هر شب از ساعت 21:30 به وقت تهران شرکت کنندگانی از ایران و كشورهای مختلف عربی ـ اسلامی و اروپایی با نظارت كمیته داوران به صورت تلفنی آیاتی از قرآن را تلاوت می‌كردند.

مرحله نخست این مسابقات در روز 24 ماه مبارك رمضان به پایان رسید و مرحله دوم از 24 تا 28 ماه رمضان برگزار شد، كه در پایان جاسم موسوی از ایران، زكریا عثمان حمامة از الجزایر و محمد احمد السید حمیدة از مصر از سوی كمیته داوران به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب شدند.

شبكه ماهواره‌ای الكوثر داوران بین‌المللی برجسته‌ای را برای این مسابقات انتخاب كرد كه از جمله آنان می‌توان به «ابوالعینین شعیشع» رئیس اتحادیه قاریان مصر، «كریم راجح» داور بین‌المللی سوریه و «عبدالرسول عبایی» استاد و پیشكسوت قرآنی كشورمان اشاره كرد.

روزنامه الجزایری الشروق نیز 2 روز پس از مرحله نهایی این مسابقات با درج یاداشتی این مسابقات را حائز اهمیت خواند و نوشت: حمامه قاری اهل بسکره الجزایر توتنست در رقابتی تنگاتنگ با جاسم موسوی از ایران رتبه دوم این مسابقات مهم را از آن خود کند.


بازتاب خبری این رویداد در خبرگزاری ها و روزنامه ها

قاری ایرانی؛ نفر نخست مسابقات بین الملی قرآن شبکه ماهواره ای الکوثر

قاری شادگانی مقام نخست مسابقات بین المللی قرآن شبکه جهانی الکوثر را کسب کرد

المتسابق الایرانی حصل علی المرتبه الاولی فی مسابقه قناه الکوثر الفضائیه لتجوید القرآن

مسابقه قناه الکوثر الفضائیه لتجوید القران: الجزایری حمامه یتوج بالمرتبه الثانیه و جائزه قدرها 3 آلاف دولار

Iranian Quran Reciter Wins Al-Kawthar TV Competition


                                         استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع است