تبلیغات
آوای آسمانی - سالگرد درگذشت استاد «شحات محمدانور» و دو نکته مهم!

سالگرد درگذشت استاد «شحات محمدانور» و دو نکته مهم!

 

نوشته شده توسط: موسوی


ابعاد زیادی از ویژگی های فنی تلاوت های استاد «شحات محمد انور» برای قاریان جوان کشورمان هنوز ناشناخته مانده و عدم شناخت دقیق از همین ویژگی ها است که باعث شده خیلی از همین قاریان جوان در تقلید از سبک این استاد راه افراط یا تفریط را بپیمایند.


 امسال در حالی دومین سال درگذشت استاد «شحات محمد انور» را پشت سر گذاشتیم که نه رادیو قرآن برنامه خاصی را برای سالگرد در گذشت این استاد تدارک دید و نه از شبکه قرآن برنامه خاصی را برای این روز شاهد بودیم.

به عقیده من ابعاد زیادی از ویژگی های فنی تلاوت های این استاد برای قاریان جوان کشورمان هنوز ناشناخته مانده و عدم شناخت دقیق از همین ویژگی هاست که باعث شده خیلی از همین قاریان جوان در تقلید از سبک این استاد راه افراط یا تفریط را بپیمایند.

در جلسات قرآن هم البته کم و بیش اظهار نظرهای گوناگونی درباره تقلید کردن یا تقلید نکردن از سبک این استاد مطرح می شود که البته هیچ گاه به صورت تخصصی و کارشناسانه به نقد و بررسی این نظرات پرداخته نشد.

به هر روی این توقع از کارشناسان فن (به خصوص دست اندرکاران و کارشناسان برنامه های تحلیلی رادیو قرآن و شبکه قرآن) می رود که با دعوت از استادان صاحب نظر و تهیه برنامه های مبسوطی درباره ویژگی ها و ابعاد تلاوت های استاد شحات انور به واکاوی نقاط مثبت و منفی سبک این استاد در تلاوت قرآن کریم بپردازند.

در پایان سه فایل صوتی از زندگی نامه، اظهار نظرهای چند قاری معاصر و معروف مصری درباره این استاد و برنامه «یاد استاد» که به مناسبت سومین روز درگذشت استاد شحات انور از رادیو قرآن پخش شده را برای استفاده دوستان و علاقه مندان به تلاوت های این استاد تقدیم می شود.

بخش اول زندگی نامه و مصاحبه با استاد شحات انور را از اینجا دانلود کنید!
بخش دوم زندگی نامه و مصاحبه با استاد شحات انور را از اینجا دانلود کنید!
ویژه برنامه سومین روز درگذشت استاد شحات انور را از اینجا دانلود کنید!


مطالب مرتبط:

«شحات محمد انور»؛ بنیان‌گذار اسلوب و سیستم نوین در تلاوت قرآن كریم                                                استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع است