تبلیغات
آوای آسمانی - هلباوی در جمع قاریان ایرانی

هلباوی در جمع قاریان ایرانی

 

نوشته شده توسط: موسوی

«محمد هلباوی الحامدی» از جمله قاریان مصری برجسته و آشنا به فن و هنر موسیقی است که از امروز 29 بهمن ماه لغایت 5 اسفندماه با حضور در جمع قاریان قرآن، پیشکسوتان، مبتهلان و گروه های ممتاز تواشیح کشورمان به بررسی نکات فنی اجراهای آن ها خواهد پرداخت و آخرین اطلاعات در باره هنر تلاوت قرآن کریم را در اختیار آن ها قرار خواهد داد.

 

به گزارش پایگاه قرآنی آوای آسمانی، به همت شورای عالی قرآن امسال نیز قاریان ایرانی میزبان یکی از قاریان و مبتهلان پیشکسوت و نخبه مصری خواهد بود.

«محمد هلباوی الحامدی» از جمله قاریان برجسته و آشنا به فن و هنر موسیقی است که از امروز 29 بهمن ماه لغایت 5 اسفندماه با حضور در جمع قاریان قرآن، پیشکسوتان، مبتهلان و گروه های ممتاز تواشیح کشورمان به بررسی نکات فنی اجراهای آن ها خواهد پرداخت و آخرین اطلاعات در باره هنر تلاوت قرآن کریم را در اختیار آن ها قرار خواهد داد.

این استاد البته در سال 82 نیز در سفری که به ایران داشت در جمع قاریان قرآن کشورمان حاضر شد و به بررسی تلاوت های آن ها پرداخت. ضرورت حضور قاریان برجسته کشور مصر در میان قاریان جوان ایرانی و تبادل آراء با آن ها بر کسی پوشیده نیست. زیرا آن ها به عنوان اهل فن و افرادی آگاه به رموز و فنون و تکنیک های تلاوت قرآن کریم در میان همه قاریان جهان اسلام مطرح هستند.

انشاء الله سعی خواهد شد تا در روزهای آینده ضمن تهیه گزارش مفصل از متن و حاشیه این نشست ها، به تحلیل و بررسی نکات مهم مطرح شده در این جلسات بپردازیم. محل برگزاری نشست ها نیز بنا بر اعلام شورای عالی قرآن، تهران، بزرگراه رسالت، روبروی مصلی، مجتمع امام خمینی (ره)، تالارگفتگو از ساعت 8 صبح لغایت 21 شب خواهد بود.

 

مطالب مرتبط:

نشست تخصصی قاریان ایرانی، فرصت ها و چالش ها
نشست شورای عالی قرآن با حضور «هلباوی» 29 بهمن‌ تا 5 اسفند برگزار می‌شود                                                   استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع است